utylizacja sprzętu elektronicznego warszawa
19
kwi

Niszczenie elektronicznych nośników danych w ESSI

Zgodnie z prawem dokumentację firmową należy niszczyć w taki sposób, aby nie dało się ponownie odczytać treści dokumentu. Ten zapis odnosi się również do nośników danych, na których przechowywujemy dokumentację cyfrową. Usuwanie danych z nośników takich jak pamięci USB, karty pamięci, czy też dyski twarde nie gwarantuje całkowitego wyczyszczenia zapisanych na nich informacji – takie dokumenty wciąż można odzyskać przy odrobinie samozaparcia, czasu i nowoczesnej technologii. Przestarzałe lub uszkodzone nośniki danych powinny być niszczone zgodnie z zachowaniem należytych procedur bezpieczeństwa, aby poufne informacje Twojego przedsiębiorstwa nie dostały się w niepowołane ręce. Informacja jest w obecnych czasach bardzo cenionym towarem, a jeśli będzie miał do niej dostęp ktoś z zewnątrz, może wyrządzić wiele szkód. Z tego względu w żadnym wypadku nie powinieneś wyrzucać przestarzałych nośników danych, gdyż wtedy bezpośrednio narażasz tajemnice swojej firmy, kontrahentów, czy pracowników na wyciek, ujawienie lub kradzież. W przeciwieństwie do papierowych dokumentów nośniki danych o wiele trudniej zniszczyć. Raczej nie poradzisz sobie z tym zadaniem sam. I tu wkraczamy my – firma profesjonalnie niszcząca dokumenty i nośniki danych z wieloletnim stażem w branży.

Jakie nośniki danych niszczymy?

W ESSI niszczymy wszystkie nośniki danych! Najważniejsze dla nas jest zadowolenie naszego Klienta i kompleksowa obsługa. W przeciwieństwie do niektórych spośród naszych konkurentów nie dzielimy dokumentacji na rodzaje i niszczymy wszystkie dokumenty niezależnie od nośnika, na jakim zostały zapisane. Dla nas nie ma różnicy, czy dokument jest papierowy, analogowy czy cyfrowy – ważne, że wymagasz, aby został zniszczony – tylko to się dla nas liczy. Prócz papierowych dokumentów w naszej firmie zniszczysz także:

  • dyski HDD – komputerowe dyski twarde ze sprawnych, przestarzałych i niedziałających maszyn,
  • elektroniczne nośniki danych – dyski SSD, dyski przenośne, karty pamięci, pamięci USB, karty chipowe,
  • nośniki optyczne – płyty CD/DVD itp.,
  • magnetyczne nośniki danych – dyskietki, identyfikatory, kasety z taśmami magnetycznymi, a nawet kasety video,
  • inne nośniki informacji – mikrofilmy, klisze, zdjęcia, slajdy.

Jak niszczymy nośniki danych w ESSI?

Długoletnie doświadczenie w branży niszczenia dokumentów pozwoliło nam na skuteczne opracowanie bezpiecznej i trwałej metody utylizacji elektronicznych nośników danych. Zgodnie z postanowieniami normy DIN 66399 niszczymy nośniki danych za pomocą metody mechanicznej w odpowiadających wymaganiom normy klasach tajności. Dzięki zaawansowanym niszczarkom przemysłowym jesteśmy w stanie niszczyć dyski twarde w całości, bez rozkręcania, bez zdejmowania osłon, bez wykręcania dysków magnetycznych itd. Niszczenie mechaniczne według przyjętych przez nas standardów jest obecnie najskuteczniejszą metodą zgodną z prawem i obowiązującymi normami bezpieczeństwa. U nas Twoje nośniki danych są niszczone w całości, a my gwarantujemy Ci trwałe zniszczenie zawartych na nich informacji.

Dlaczego warto niszczyć nośniki danych z nami?

Wybierając ESSI spośród innych firm na rynku stawiasz nie tylko na doświadczenie i rzetelność, ale także zapobiegasz ujawnieniu poufnych informacji swojej konkurencji lub osobom nieuprawnionym. Z nami masz pewność, że Twoje nośniki danych zostaną zniszczone w sposób trwały i niemożliwe będzie pozyskanie z nich jakichkolwiek informacji, dzięki czemu Twoja pozycja na rynku pozostanie niezagrożona. Nasza firma istnieje dzięki naszym Klientom i właśnie dlatego bezpieczeństwo jest u nas na pierwszym miejscu – naturalne jest dla nas, że powierzoną pracę wykonujemy na najwyższym poziomie. Ponadto korzystając z naszych usług masz pewność, że utylizujemy dokumenty zgodnie z wymogami prawa, RODO i postanowieniami normy DIN 66399. Na każdym etapie niszczenia możesz nas sprawdzić, a zgodnie z ustalonymi procedurami całość usługi poświadczymy niezbędnym certyfikatem zniszczenia. Stawiając na nas, tak naprawdę stawiasz na siebie!