Niszczenie dokumentów

 • Home
 • /
 • Niszczenie dokumentów

Etapy niszczenia dokumentów

Niszczenie dokumentów to proces, który realizujemy w trzech etapach: odbiór dokumentów, przewóz do niszczarni i zasadnicze niszczenie dokumentów.

Podczas każdego z nich ściśle przestrzegamy zasad bezpieczeństwa i poufności, postępując zgodnie ze standardami RODO dotyczącymi przetwarzania danych.

Zapewniamy najwyższą jakość usługi  dlatego też cały przebieg niszczenia jest monitorowany, a na każdym etapie procesu sporządzana jest odpowiednia dokumentacja.

Dowiedz się, w jaki sposób działamy:

 • Kiedy?
 • Gdzie?
 • Jak?

W dogodnym dla Ciebie terminie. Zadzwoń lub napisz, umów się, a resztę zostaw nam. Nasi pracownicy odbiorą od Ciebie dokumenty do zniszczenia i załadują je do kontenerów (pojemność 240 l, mieszczą nawet 270 kg). Następnie pojemniki zostaną bezpiecznie zamknięte przy użyciu jednorazowych plomb, które posiadają swój indywidualny numer. Wszystko to w obecności Twojego przedstawiciela.

W naszej odpowiednio przygotowanej niszczarni – Twoja dokumentacja dociera do niej w zaplombowanych kontenerach. W trosce o bezpieczeństwo cała nasza flota samochodowa wyposażona jest w system monitoringu satelitarnego, a wykwalifikowany i doświadczony personel dba o właściwą ochronę danych. W niszczarni, pod okiem kamer, następuje proces niszczenia zgodny z obowiązującymi normami. Na tym etapie również umożliwiamy kontrolowanie działań przez Twojego pracownika.

Sprawnie i profesjonalnie. Właściwy proces odbywa się przy użyciu renomowanych urządzeń niszcząco-prasujących HSM SP5088 lub HSM SP 4040V o wysokiej wydajności. Podczas realizacji zleceń dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Niszczymy dokumentację zgodnie z uniemożliwiającą ponowny dostęp do danych normą DIN 66399 w następujących klasach:

 • poziom bezpieczeństwa P-3 dla dokumentacji, np. papierowej. Szerokość ścinka ≤ 2 mm, powierzchnia ścinka max. 320 mm²,
 • poziom bezpieczeństwa O-2 dla optycznych nośników, np. danych na płycie CD/DVD. Powierzchnia ścinka max. 800 mm²,
 • poziom bezpieczeństwa T-3 dla magnetycznych nośników, np. dyskietki, identyfikatory, kasety z Powierzchnia ścinka max. 320 mm²,
 • poziom bezpieczeństwa E-2 dla elektronicznych nośników, np. karty pamięci, karty chipowe, dyski SSD, pamięci USB z danymi. Nośnik pocięty na części,
 • poziom bezpieczeństwa H-5 dla dysków twardych z danymi. Dysk wielokrotnie pocięty i zdeformowany. Powierzchnia ścinka max. 320 mm².

Weryfikacja

Na każdym etapie procesu niszczenia możliwa jest jego weryfikacja, m.in. dzięki obecności Twojego przedstawiciela oraz sporządzanej przez nas dokumentacji. Składają się na nią: zlecenie zniszczenia dokumentów z deklaracją sposobu wykonania usługi, protokół przekazania materiałów do niszczenia, certyfikat niszczenia stanowiący potwierdzenie zgodności realizacji ze złożonymi deklaracjami oraz płyta CD/DVD z kopią nagrania przebiegu niszczenia.

Postanowienia RODO wymagają, aby systematycznie i w określony sposób utylizować dokumenty zawierające dane osobowe. Przejrzystość przeprowadzanego przez nas procesu, używanie najwyższej jakości sprzętu, troska o bezpieczeństwo oraz systematyczne monitorowanie prac sprawiają, że usługi, które oferujemy, stanowią gwarancję profesjonalnego zniszczenia dokumentów zgodnego z obowiązującymi normami.

Niszczenie dokumentów