Niszczenie dokumentów

 • Home
 • /
 • Niszczenie dokumentów

Etapy niszczenia dokumentów

Profesjonalne niszczenie dokumentów to proces, który w naszej firmie realizujemy w trzech etapach: odbiór dokumentów, przewóz do niszczarni i zasadnicze niszczenie dokumentów. Odbiór akt odbywa się w ustalonym przez Ciebie terminie – jesteśmy elastyczni! Po przekazaniu materiałów starannie przygotowaną flotą przewozimy je do monitorowanej niszczarni, gdzie następuje utylizacja dokumentów. Brzmi całkiem prosto, prawda? W rzeczywistości to dzięki naszym doświadczonym i odpowiednio wykształconym pracownikom cały proces niszczenia przebiega szybko i sprawnie. Należy jednak podkreślić, że podczas każdego z etapów ściśle przestrzegamy zasad bezpieczeństwa i poufności, postępując zgodnie ze standardami RODO dotyczącymi przetwarzania danych oraz innymi obowiązującymi normami.
Zapewniamy najwyższą jakość usługi, dlatego też cały przebieg niszczenia dokumentów jest monitorowany, a na każdym etapie procesu sporządzana jest odpowiednia dokumentacja, którą przekazujemy naszym zleceniodawcom. Wybierając ESSI masz pewność, że Twoje dokumenty zostaną zniszczone w sposób trwały i bezpieczny. Zaufały nam już setki Klientów z całej Polski, Ty też sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że warto nawiązać z nami długotrwałą współpracę!

Dowiedz się, w jaki sposób działamy:

 • Kiedy?
 • Gdzie?
 • Jak?

W dogodnym dla Ciebie terminie. Zadzwoń lub napisz, umów się, a resztę zostaw nam. Nasi pracownicy odbiorą od Ciebie dokumenty do zniszczenia i załadują je do kontenerów (pojemność 240 l, mieszczą nawet 270 kg). Następnie pojemniki zostaną bezpiecznie zamknięte przy użyciu jednorazowych plomb, które posiadają swój indywidualny numer. Wszystko to w obecności Twojego przedstawiciela.

W naszej odpowiednio przygotowanej niszczarni – Twoja dokumentacja dociera do niej w zaplombowanych kontenerach. W trosce o bezpieczeństwo cała nasza flota samochodowa wyposażona jest w system monitoringu satelitarnego, a wykwalifikowany i doświadczony personel dba o właściwą ochronę danych. W niszczarni, pod okiem kamer, następuje proces niszczenia zgodny z obowiązującymi normami. Na tym etapie również umożliwiamy kontrolowanie działań przez Twojego pracownika.

Sprawnie i profesjonalnie. Właściwy proces odbywa się przy użyciu renomowanych urządzeń niszcząco-prasujących HSM SP5088 lub HSM SP 4040V o wysokiej wydajności. Podczas realizacji zleceń dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Niszczymy dokumentację zgodnie z uniemożliwiającą ponowny dostęp do danych normą DIN 66399 w następujących klasach:

 • poziom bezpieczeństwa P-3 dla dokumentacji, np. papierowej. Szerokość ścinka ≤ 2 mm, powierzchnia ścinka max. 320 mm²,
 • poziom bezpieczeństwa O-2 dla optycznych nośników, np. danych na płycie CD/DVD. Powierzchnia ścinka max. 800 mm²,
 • poziom bezpieczeństwa T-3 dla magnetycznych nośników, np. dyskietki, identyfikatory, kasety z Powierzchnia ścinka max. 320 mm²,
 • poziom bezpieczeństwa E-2 dla elektronicznych nośników, np. karty pamięci, karty chipowe, dyski SSD, pamięci USB z danymi. Nośnik pocięty na części,
 • poziom bezpieczeństwa H-5 dla dysków twardych z danymi. Dysk wielokrotnie pocięty i zdeformowany. Powierzchnia ścinka max. 320 mm².

Weryfikacja

Na każdym etapie procesu niszczenia możliwa jest jego weryfikacja, m.in. dzięki obecności Twojego przedstawiciela oraz sporządzanej przez nas dokumentacji. Składają się na nią: zlecenie zniszczenia dokumentów z deklaracją sposobu wykonania usługi, protokół przekazania materiałów do niszczenia, certyfikat niszczenia stanowiący potwierdzenie zgodności realizacji ze złożonymi deklaracjami oraz płyta CD/DVD z kopią nagrania przebiegu niszczenia.

Postanowienia RODO wymagają, aby systematycznie i w określony sposób utylizować dokumenty zawierające dane osobowe. Według rozporządzenia należy robić to tak, aby niemożliwe było ponowne odtworzenie informacji. Z naszych doświadczeń wynika, że warunki firmowe nie zawsze pozwalają na poprawne (i bezpieczne!) przeprowadzenie procesu niszczenia dokumentów. Dlatego też warto zdecydować się na usługę oferowaną przez ESSI. Przejrzystość przeprowadzanego przez nas procesu, używanie najwyższej jakości sprzętu, troska o bezpieczeństwo oraz systematyczne monitorowanie prac sprawiają, że usługi, które oferujemy, stanowią gwarancję profesjonalnego zniszczenia dokumentów zgodnego z obowiązującymi normami.

Niszczenie dokumentów