Mobilne niszczenie dokumentów

  • Home
  • /
  • Mobilne niszczenie dokumentów

Mobilność a normy bezpieczeństwa

Nasze dwudziestoletnie doświadczenie w branży niszczenia i zabezpieczania dokumentacji pozwoliło nam na opracowanie skutecznego i wydajnego systemu mobilnego niszczenia dokumentów. Świadczymy usługi tego typu na terenie całego kraju bez względu na rodzaj nośnika. Przyjeżdżamy, odbieramy od Ciebie dokumentację, a następnie przewozimy ją do naszej niszczarni. Nasza mobilność idzie w parze z ochroną Twoich danych – skrupulatnie przestrzegamy wszystkich obowiązujących norm bezpieczeństwa. Mamy na uwadze również restrykcje wynikające z wejścia w życie RODO.

Jak wygląda świadczone przez nas mobilne niszczenie dokumentów? Procedura jest prosta i klarowna. To Ty dajesz nam sygnał, a my przyjeżdżamy w umówionym terminie. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych – możesz nam towarzyszyć podczas procesu niszczenia, ponadto dostaniesz zapis nagrania z utylizacji nośników danych czy akt w niszczarni. Jeśli cyklicznie wytwarzasz duże ilość dokumentów i korzystasz z oferowanych przez nas szafek, zjawiamy się według ustalonego harmonogramu lub wtedy, kiedy potrzebujesz. Odbiór materiałów może być monitorowany przez pracownika Twojej firmy. Wtedy sporządzamy protokół przekazania materiałów do zniszczenia. Wszystko po to, żebyś miał pewność, że zostawiasz dokumenty w dobrych rękach!

Mobilne niszczenie dokumentów

Czy dokumenty przeznaczone do zniszczenia powinny zostać przygotowane w określony sposób?

Otóż nie, nie musisz specjalnie przygotowywać dokumentacji. Po prostu wskazujesz to, czego chcesz się pozbyć, a my bezzwłocznie przechodzimy do rzeczy. Odbieramy wszystko w takiej postaci, jaką nam przekazujesz. Całe segregatory, dokumenty w koszulkach, kartony z aktami, pozszywane i zbindowane kartoteki. Nie znaczy to jednak, że niszczymy wszystko razem. Od wielu lat stosujemy EKO politykę w naszej firmie, co w praktyce oznacza, że w trosce o środowisko naturalne oddzielamy niepotrzebne frakcje od papieru. Folia, karton, metal oraz inne tworzywa sztuczne zostają odseparowane od właściwych dokumentów w procesie niszczenia. Dzięki temu możliwe jest wtórne przetworzenie niepotrzebnych materiałów przez współpracujące z nami firmy recyklingowe i papiernie.

Po tym jak odbierzemy od Ciebie dokumentację, zostaje ona zapakowana przez naszych pracowników do kontenerów o pojemności 240 litrów. Następnie pojemniki plombujemy, żeby zapewnić odpowiednią ochronę danych. Jeden kontener może pomieścić:

  • około 35 segregatorów, w których znajdują się materiały do utylizacji,
  • zawartość około 70 segregatorów,
  • około 3,5 metra bieżącego dokumentów.

Po zaplombowaniu pojemnik trafia następnie do zamkniętego i monitorowanego pojazdu, którym zostaje przewieziony na teren naszej niszczarni.

Cała procedura niszczenia dokumentów odbywa się na terenie zamkniętym, chronionym całodobowo. Ponadto jest rejestrowana za pośrednictwem kamer. Po końcowym etapie uzyskujesz kopię nagrania procesu utylizacji danych na płycie CD/DVD. Wówczas wystawiamy też certyfikat potwierdzenia zniszczenia dokumentów/nośników danych. Na każdym z wyżej wymienionych kroków nasz wykwalifikowany i doświadczony personel troszczy się o bezpieczeństwo Twoich poufnych informacji. Gwarantujemy tym samym, że niszczenie przekazanych nam materiałów przebiega zgodnie z obowiązującym prawem, regulacjami RODO i standardami normy DIN 66399.

Call Now Button