22
kwi

Rejonizacja usług niszczenia dokumentów – czy wybrać firmę o zasięgu lokalnym czy ogólnokrajowym?

Profesjonalne niszczenie dokumentów to usługa, która cieszy się dużą popularnością wśród firm i instytucji. Pozwala bowiem wygodnie, zgodnie z prawem i bez obaw o bezpieczeństwo danych pozbyć się niepotrzebnej dokumentacji. Zadaniem tym może zająć się zarówno podmiot lokalny, jak i przedsiębiorstwo o zasięgu ogólnokrajowym. Jaką firmę i kiedy wybrać?

Niszczenie dokumentów a rejonizacja – kiedy wybrać firmę lokalną, a kiedy o zasięgu ogólnokrajowym?

 Bez względu na to, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, masz prężnie rozwijającą się firmę zatrudniającą kilkadziesiąt osób czy też zarządzasz wielowydziałową instytucją, musisz zadbać o to, aby niepotrzebne lub już nieważne dokumenty były niszczone w odpowiedni sposób. Dzięki temu osoby niepowołane nie będą mogły odtworzyć i odczytać znajdujących się na nich danych osobowych, poufnych lub tajnych.

Co do zasady, masz dwa wyjścia. Albo zająć się tym procesem, wykorzystując wewnętrzne zasoby firmy, albo zdecydować się na profesjonalne niszczenie dokumentów. Wybierając tę drugą opcję, zyskujesz gwarancję, że przekazane materiały zostaną zlikwidowane zgodnie z najnowszymi standardami. W połączeniu z zastosowaniem zaawansowanych technologii sprawia to, że odtworzenie i odczytanie znajdujących się na nich informacji jest niemożliwe.

Profesjonalne niszczenie dokumentów nie tylko gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo danych. Jest również wygodne i atrakcyjne pod względem cenowym, zwłaszcza jeśli będziesz regularnie przekazywać duże ilości materiałów. Wiąże się jednak z koniecznością wyboru zewnętrznego podmiotu. Kiedy lepiej zdecydować się na usługi od firmy lokalnej, a kiedy od przedsiębiorstwa o zasięgu ogólnokrajowym?

Lokalna firma oferująca niszczenie dokumentów – kiedy to dobry wybór?

 Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub niewielki zakład, w związku z czym nie generujesz dużych ilości dokumentów do utylizacji, niemniej nie chcesz zajmować się tym na własną rękę? Lokalna firma oferująca profesjonalne niszczenie dokumentów to doskonała opcja dla Ciebie. Mimo że może ona dysponować mniejszymi możliwościami technicznymi i logistycznymi niż podmiot o zasięgu ogólnokrajowym, odpowiednio sprawdzona pod kątem rzetelności usług będzie w stanie obsłużyć Twoją firmę.

Co więcej, z uwagi na fakt, że lokalny podmiot zajmujący się niszczeniem dokumentów dzieli od przedsiębiorstw i instytucji, które obsługuje, stosunkowo niewielka odległość, jest on w stanie zaproponować niższe ceny usług. Dodatkowo im mniejszy dystans dzieli zleceniodawcę od miejsca utylizacji dokumentów, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że ważne dane dostaną się w niepowołane ręce. Oczywiście nie zwalnia to podmiotu zewnętrznego z konieczności odpowiedniego zabezpieczenia transportu.

Dodatkowo, wybierając firmę lokalną można przewieźć dokumenty osobiście bezpośrednio do niszczarni. Najmniejsza cena rozliczeniowa odbioru dokumentów to koszt jednego pojemnika. Jeśli masz dużo mniejszą ilość dokumentów to czasami korzystniej będzie przywieźć do niszczarni, gdzie po zważeniu zapłacisz za dokładną ilość materiału do zniszczenia.

Niszczenie dokumentów – w jakiej sytuacji lepiej wybrać firmę o zasięgu ogólnokrajowym?

 Masz firmę lub zarządzasz instytucją, która wytwarza duże ilości dokumentów do niszczenia? A może Twoja firma posiada kilka oddziałów czy biura w różnych miejscowościach? Potrzebujesz podmiotu, który dysponuje rozbudowanym zapleczem logistyczno-transportowym i jest w stanie szybko i bezpiecznie realizować zlecenia nie tylko cykliczne, ale i okazjonalne, które wymagają błyskawicznej mobilizacji. Zapewni Ci to firma o zasięgu ogólnokrajowym.

A może 2w1?  Dlaczego warto zlecić niszczenie dokumentów naszej firmie?

 W ESSI z powodzeniem łączymy obie strategie funkcjonowania. Sprawnie obsługujemy dwa rynki lokalne – w Warszawie i Poznaniu, gdzie znajdują się nasze niszczarnie, a także realizujemy zlecenia ogólnokrajowe. Dysponujemy rozbudowaną flotą samochodów, która jest przystosowana do obsługi zarówno firm lokalnych, jak i przedsiębiorstw z całej Polski, niezależnie od ilości dokumentów przeznaczonych do utylizacji.

Bogate doświadczenie i zaplecze logistyczno-transportowe sprawiają, że nawet z najodleglejszych zakątków kraju sprawnie i bezpiecznie przewozimy przekazane nam materiały. W efekcie nie musisz obawiać się o wyciek ważnych danych. Szukasz profesjonalistów, którzy pomogą Ci się uporać z zalegającymi dokumentami? Skontaktuj się z nami.