23
lis

Na co w ESSI zwracamy uwagę niszcząc dokumenty?

Wiele firm zmaga się z problemem zalegających dokumentów, których dawno już mogłoby się pozbyć. Nie robią tego jednak, ponieważ obawiają się ich ilości lub tego, że zniszczą je nieumiejętnie. Problem dotyczy szczególnie dokumentów elektronicznych. Na co my, jako specjalistyczna firma zajmująca się profesjonalnym niszczeniem dokumentów zwracamy szczególną uwagę?

Samodzielne niszczenie dokumentów papierowych to często proces, który zabiera ogrom czasu, który można przeznaczyć w firmie na coś ważniejszego. Dokumenty przechowywane na dyskach cyfrowych nie są łatwe do zniszczenia. Samo usunięcie pliku nie wystarczy, ponieważ dokument elektroniczny można bardzo łatwo odzyskać sprawiając, że ten może trafić w niepowołane ręce. Dokumenty zawierające dane wrażliwe powinny pozostać szczególnie zabezpieczone przez cały okres ich przechowywania – od ich powstania aż do utylizacji.

Jak poradzić sobie z nadmiarem niepotrzebnych dokumentów? Najlepiej jest skorzystać z usług specjalistów. W ESSI świadczymy usługi profesjonalnego niszczenia dokumentów, dzięki czemu nasi klienci mogą być spokojni o bezpieczeństwo danych. Na co szczególnie zwracamy uwagę?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Jak przy każdej czynności, jakiej wymaga przetwarzanie danych – przy niszczeniu dokumentów najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. O to w ESSI dbamy szczególnie. Od ponad 20 lat zbieramy doświadczenie w niszczeniu dokumentów i nośników danych, dzięki temu możemy pochwalić się szczególnym zaufaniem, jakim darzą nas nasi klienci.

Każdy nasz pracownik przechodzi odpowiednie szkolenie, w którym szczegółowo tłumaczone są mu zasady ochrony danych i bezpieczeństwa. Zapewniamy klientom najwyższe standardy bezpieczeństwa, a do tego służymy doradztwem i pomocą w zakresie dostępnych metod niszczenia dokumentów.

W celu zachowania jak najwyższych standardów bezpieczeństwa, jesteśmy wyposażeni w wiele pomocnych pojemników na dokumenty, w plombowane kontenery a także w profesjonalną flotę samochodową zaopatrzoną w system GPS. Dzięki temu nasi klienci mają absolutną pewność, że ich dokumenty przewożone są w sposób bezpieczny, a samochód łatwy do zlokalizowania. Niedopuszczalne jest, by ważne dokumenty jechały w sposób nieodpowiednio zabezpieczony.

W kwestii bezpieczeństwa warto dodać, że każdy nasz klient po skończonym procesie niszczenia otrzymuje stosowny certyfikat oraz płytę CD lub DVD z nagraniem z niszczarni. Naszym priorytetem jest pracować w sposób przejrzysty dla klienta. Dbamy, by każdy zleceniodawca mógł być absolutnie spokojny o bezpieczeństwo swoich danych i nie obawiał się, że mimo, że skorzystał z profesjonalnej usługi – dokumenty wciąż gdzieś zalegają poza jego kontrolą.

Po drugie – skuteczność

Drugą, ale nie mniej ważną od bezpieczeństwa kwestią, jest jakość usług, profesjonalizm oraz skuteczność ich wykonania. ESSI tworzy zespół doświadczonych, kreatywnych oraz otwartych na coraz to nowe rozwiązania technologiczne pracowników. Dzięki temu możemy oferować klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb.

Dzięki zróżnicowanej ofercie oraz nastawieniu na pomoc jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta i zaproponować mu najkorzystniejszą metodę utylizacji niepotrzebnych dokumentów. Zawsze przed rozpoczęciem współpracy dokładnie badamy potrzeby zleceniodawcy i na ich podstawie dopasowujemy usługę, która będzie najbardziej zgodna z jego oczekiwaniami.

Oferta dopasowana do oczekiwań klienta

Jak wiadomo – nie każda firma będzie potrzebowała kompleksowej usługi odbioru i przewozu dokumentów do utylizacji. W przedsiębiorstwach, gdzie jedyne dokumenty przeznaczone do zniszczenia to sporadycznie zdarzające się kartki papieru – wystarczy zakup niszczarki biurowej. Aby spełnić więc oczekiwania każdego klienta – prowadzimy też sprzedaż takich urządzeń.

Firmy i instytucje, które większość dokumentacji posiadają zachowaną na nośnikach cyfrowych mogą skorzystać z naszej oferty obejmującej także ich niszczenie. Dyski twarde, pendrive’y oraz płyty CD dla bezpieczeństwa lepiej jest zniszczyć w całości, by już nikt nie mógł nigdy odzyskać danych na nich zapisanych.