18
sty

Zniszcz to sam! – wybór odpowiedniej niszczarki

Nie oszukujmy się – niszczarka przyda się w każdym przedsiębiorstwie, nawet w takim, w którym korzysta się z usług profesjonalnej firmy niszczącej dokumenty. Niszczarka stanowi fantastyczne rozwiązanie w sytuacji, w której trzeba zniszczyć dokumenty na cito, a przy tym mieć pewność, że nie będzie można odzyskać danych w nich zawartych. Wystarczy wsunąć plik kartek papieru i problem z głowy. Jednak niszczarka niszczarce nierówna i nie każde urządzenie będzie odpowiednie dla określonego przedsiębiorstwa. Przed zakupem niszczarki najlepiej jest skonsultować się ze specjalistami, którzy fachowo doradzą przy wyborze sprzętu. Dla osób, które najpierw chcą zapoznać się z naszą ofertą, przedstawiamy kilka propozycji różnych typów niszczarek, które świetnie sprawdzą się w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Małe firmy

Dla małych biur i domów utylizacja dokumentów za pomocą niszczarki to często doraźne rozwiązanie. W przypadku, kiedy nie potrzebujesz sprzętu, który codziennie mieliłby tony papieru, najlepiej wybrać kompaktowe urządzenie przeznaczone do pracy o niskim natężeniu. Zazwyczaj cena takich niszczarek oscyluje w granicy kilkuset złotych. Jeśli pracujesz w domu, w którym dostęp do pomieszczenia przeznaczonego na biuro mają małe dzieci albo zwierzęta, warto zwrócić uwagę na modele posiadające funkcję Safety Lock, uniemożliwiającą przypadkowe uruchomienie urządzenia. Dla małych przedsiębiorstw stawiających na profesjonalizm na najwyższym poziomie odpowiednim wyborem będą nieco bardziej specjalistyczne niszczarki, które mają podwyższoną normę bezpieczeństwa, blokadę zapobiegająca zacięciom, fotokomórkę, funkcję cofania itd.

Średnie firmy

Biura, w których z jednej niszczarki korzysta od 3 do 5 osób, potrzebują sprzętu, który z jednej strony zapewni wysokie bezpieczeństwo, a z drugiej strony będzie bardzo wydajny. Taka niszczarka nie będzie używana raz na jakiś czas, ale pozostanie w regularnym użyciu. Wybierając urządzenie do średniej firmy, warto zatem zwrócić uwagę na takie parametry i funkcje niszczarki jak: liczba jednorazowego niszczenia kartek (≥ 10), osobne nożyki do niszczenia płyt CD i DVD oraz kart kredytowych, wielkość pojemnika na odpady (≥ 30 l) czy energooszczędność. Koszt takiej niszczarki oscyluje od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu.

Duże firmy

Podobnie jak w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, przy wyborze odpowiedniego urządzenia dla dużej firmy trzeba mieć na względzie bezpieczeństwo, wysoki poziom zabezpieczeń niszczonego papieru oraz kart kredytowych według normy DIN 66399, energooszczędność oraz wydajność. W przypadku biur, w których z jednego urządzenia korzysta powyżej 5, a często i ponad 10 osób, należy liczyć się z zakupem trwałego, nieco droższego sprzętu wysokiej jakości, który będzie przystosowany do ciągłej pracy. Koszt takiej niszczarki waha się w granicy kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Istotne będą tutaj również praktyczne rozwiązania takie jak duża ilość jednorazowo niszczonych kartek (≥ 20) czy większy pojemnik na ścinki (≥ 60 l).

Jak wspomniano na początku – przy wyborze niszczarki dla Twojej firmy warto najpierw skonsultować się ze specjalistami. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wybrany sprzęt będzie dostosowany właśnie do Twoich wymagań, a do tego niepotrzebnie nie przekroczysz budżetu przeznaczonego na zakup sprzętu. Nasza firma, oprócz tego, że zajmuje się profesjonalnym niszczeniem dokumentów i nośników danych, posiada również bogatą ofertę niszczarek biurowych. Z chęcią doradzimy Ci przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my dobierzemy urządzenie skrojone pod Twoją firmę!