19
lip

Szafki na dokumenty czy niszczenie na żądanie – którą opcję niszczenia wybrać?

Wytwarzanie i obrót dokumentacją jest zjawiskiem zupełnie naturalnym w każdym przedsiębiorstwie. Jesteśmy zobowiązani do gromadzenia i należytego przechowywania dokumentów finansowych, kadrowo-płacowych, czy też wewnętrznej dokumentacji firmy, dotyczącej aktualnych zadań lub realizowanych projektów. Okresy przechowywania dla poszczególnych rodzajów dokumentów ściśle regulują przepisy prawa, RODO lub wewnętrzne przepisy przedsiębiorstwa. Jeśli prowadzisz firmę powinieneś wiedzieć, że kluczowym obszarem przetwarzania dokumentacji jest jej właściwie zniszczenie. Wyrzucanie dokumentów firmowych może być traktowane jako przestępstwo, a dodatkowo może narazić Cię nie tylko na kary finansowe, ale także na nieodwracalną utratę rzetelnego wizerunku wśród klientów i kontrahentów.

Czy ESSI – firma profesjonalnie niszcząca dokumentację – to rozwiązanie dla Ciebie?

Od kilku lat obserwujemy swoisty wysyp firm outsourcingowych zajmujących się profesjonalnym niszczeniem dokumentacji. Branża ta zyskuje na popularności z kilku powodów. Po pierwsze wytwarzanej dokumentacji ciągle przybywa i wraz z dalszym rozwojem biurokracji będzie przybywać jej w kolejnych latach, a po drugie wielu przedsiębiorców nie posiada odpowiedniego zaplecza do prawidłowego i bezpiecznego niszczenia dokumentacji biznesowej, bądź zwyczajnie nie chce się tym zajmować poprzez braki personalne, oszczędność czasu, wygodę bądź niewiedzę. Dlaczego spośród dziesiątek, a może i setek firm warto wybrać właśnie nas? Odpowiedź jest prosta: doświadczenie, wiedza, profesjonalizm. Mamy wszystkie te cechy, dzięki czemu nie zawiedziesz się na jakości wykonywanych przez nas usług. W naszej bogatej ofercie znajdziesz szereg możliwości mogących sprostać Twoim oczekiwaniom w tym zakresie. Nie chodzi tu tylko o sam przebieg niszczenia dokumentów i nośników danych, ale również o konkretne rozwiązania przygotowane specjalnie dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Opcja nr 1: niszczenie dokumentacji na żądanie

Chcesz jednorazowo zniszczyć duże ilości niepotrzebnych dokumentów? Robisz porządki w archiwum bądź wymieniasz sprzęt komputerowy na nowy i musisz pozbyć się poufnych i tajnych informacji w bezpieczny sposób? Nie chcesz wiązać się długoterminowymi umowami? Jeśli odpowiedziałeś na powyższe pytania twierdząco, to rozwiązanie może być przeznaczone dla Ciebie. W zależności od Twoich potrzeb odbierzemy od Ciebie całą dokumentację, bez względu na jej fizyczny stan (nie ma znaczenia, czy będą to luźne kartki papieru, całe segregatory, teczki, bądź kartony) oraz typ nośnika informacji (papier, płyty CD/DVD, dyski twarde, pamięci przenośne itp.), a następnie w zaplombowanych kontenerach przewieziemy do strzeżonej niszczarni, gdzie zostaną w bezpieczny sposób zutylizowane. Na każdym etapie tego procesu przysługuje Ci wgląd w nadzór wykonywanych czynności, a po zakończeniu zlecenia otrzymasz stosowny dokument potwierdzający zniszczenie przekazanej dokumentacji oraz płytę z udokumentowanym nagraniem.

Opcja nr 2: bezpieczne szafki na dokumenty

Usługa ta została stworzona z myślą o dużych przedsiębiorstwach lub o firmach dysponujących rozległym zapleczem biurowym. Jeśli cyklicznie wytwarzasz duże ilości dokumentacji bieżącej, bezpieczne szafki na dokumenty mogą być rozwiązaniem przeznaczonym właśnie dla Ciebie. Z wyglądu przypominają nieco skrzynki pocztowe, czyli pudła z otworem wsypowym i drzwiczkami zamykanymi na kluczyk. Tak skonstruowane szafki ustawiasz w strategicznych punktach swojej firmy, a Twoi pracownicy zamiast tracić czas na niszczenie, zwyczajnie wrzucają tam niepotrzebne dokumenty. Rozwiązanie proste i przyjemne dla zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich pracowników. Wraz z nami, firmą profesjonalnie niszczącą dokumentację, ustalasz grafik lub częstotliwość opróżniania szafek i voila! Proces niszczenia dokumentacji odbywa się według takich samych standardów jak w przypadku niszczenia dokumentów na żądanie, a całość zostaje również potwierdzona certyfikatem wykonania usługi i stosownym nagraniem.