28
mar

Bezpieczne niszczenie dokumentów – co to znaczy?

Każda rozwijająca się firma co miesiąc generuje ogromne ilości dokumentów. Część z nich wyrzucamy po chwili, ale część jest nam potrzebna przez dłuższy czas. Papiery oraz dokumenty zgromadzone na dyskach twardych warto raz na jakiś czas dokładnie przejrzeć i zdecydować, których z nich możemy się już pozbyć. Ale teraz… jak to zrobić, by było tanio i przede wszystkim bezpiecznie?

Należy zadać sobie pytanie – jak niszczymy dokumenty w firmie? Czy wyrzucamy je do kosza, a może zbieramy, by piętrzyły się na biurku? Żadne z tych rozwiązań nie jest idealne. Dokumentacja często zawiera poufne i wrażliwe dane firmy, pracowników oraz klientów – warto więc bardzo poważnie zadbać o to, by były niszczone w sposób prawidłowy i  przede wszystkim bezpieczny.

Postaw na bezpieczeństwo

Bezpieczne niszczenie dokumentów to przede wszystkim świadome niszczenie dokumentów. Warto wiedzieć, że zwykła biurowa niszczarka nie poradzi sobie ze sporym stosem dokumentów papierowych, a nawet jeśli – zajmie to sporo czasu i uwagi, które to można poświęcić na znacznie ważniejsze sprawy. Niszczarki biurowe nie są przystosowane do niszczenia czegokolwiek, poza papierem – dlatego zostajemy z dylematem, co zrobić z wszystkimi płytami, pendrive’ami, kartami pamięci, dyskami twardymi…

Z pomocą przychodzi ESSI – od wielu lat doskonalimy się w profesjonalnym niszczeniu dokumentacji zarówno tej papierowej, jak i tej zawartej na dyskach twardych. Nie należy przecież zapominać, że dokumenty, które mogą trafić w niepowołane ręce, to nie tylko te leżące na biurku – ale także te zapisane na wszelkich kartach pamięci, płytach (niegdyś też dyskietkach), dyskach twardych komputerów stacjonarnych, laptopów oraz telefonów komórkowych. ESSI posiada wszystkie niezbędne urządzenia potrzebne do bezpiecznego niszczenia dokumentacji papierowej oraz cyfrowej.

Posiadasz stary dysk z danymi, jesteś świadomy zagrożeń, jakie mogą płynąć z wycieku danych, które się na nim znajdują, ale nie wiesz jak to zrobić? Czy wiesz, że najbezpieczniejszy sposób niszczenia danych zawartych na dyskach twardych to niszczenie w całości dysków na małe kawałki przy użyciu nowoczesnych, certyfikowanych niszczarek? My takie posiadamy. Wystarczy zadzwonić a profesjonalny zespół naszych pracowników odbierze dokumenty lub nośniki z wyznaczonego miejsca, by następnie przewieźć je bezpiecznym transportem do miejsca niszczenia. Po wszystkim otrzymasz certyfikat potwierdzający profesjonalną utylizację dokumentów, a także kopię nagrania z niszczarni. W ESSI bardzo zależy nam, by każdy klient miał absolutną pewność, że poufne dane zostały zniszczone w sposób profesjonalny, skuteczny, szybki oraz bezpieczny. Warto też dodać, że usługa jest tańsza, niż myślisz – już od 9 złotych netto.

Szafki na dokumenty

A gdyby mogło być jeszcze bezpieczniej? Gdyby tak mieć w biurze bezpieczną i zamkniętą na klucz szafkę, w której można przechowywać wszystkie dokumenty bez obaw, że ktokolwiek inny otrzyma do nich dostęp? Posiadamy takie w swojej ofercie.

Nasze szafki na dokumenty zostały zaprojektowane z myślą o pracowniku. Chcemy pomóc ograniczyć czas, jaki spędza się przy niszczarce i ułatwić funkcjonowanie oraz obrót dokumentów w firmie. Szafki na dokumenty dostępne w ESSI są zgodne z RODO, posiadają otwór wlotowy, który pozwala na wygodne wrzucanie niepotrzebnych materiałów. Szafka na dokumenty po zapełnieniu opróżniana jest przez naszą firmę. Ty zajmujesz się jedynie wyrzucaniem dokumentów i po kłopocie, a nam pozwól zająć się bezpiecznym niszczeniem.

Nasi zadowoleni klienci mówią wprost – „Kiedyś miałem zwyczaj zbierać dokumenty na biurku, gdzie te przeznaczone do wyrzucenia często mieszały mi się z tymi ważnymi w mojej pracy. Teraz wystarczy, że wrzucę je do szafki na dokumenty znajdującej się na recepcji i problem rozwiązany”.

Nie ma już potrzeby, by gromadzić niepotrzebne dokumenty na biurku czy w koszu na śmieci. Warto zapoznać się z ofertą ESSI i nigdy już nie martwić się o bezpieczeństwo utylizowanej dokumentacji, a raczej o dane w niej zawarte.